Şems-i Tebrizi: Her İnsan Ölecek Yaşta!

slide71Bir şey yap.
Güzel olsun.
Çok mu zor?
O vakit güzel bir şey söyle.
Dilin mi dönmüyor?
Güzel bir şey gör.
Veya, güzel bir şey yaz.
Beceremez misin?
Öyleyse güzel bir şeye başla.
Ama hep güzel olsun.
Çünkü her insan ölecek yaşta.
Geç kalmayasın…

 

Şems-i Tebrizi

Tarih Gönderen murathanay 4 Yorum

4 Yorum - Şems-i Tebrizi: Her İnsan Ölecek Yaşta!

 1. AsmiN

  Ey Gönül! Aşkın Bellî bir Cismi Yok ki Kişilerde Arayasın.Aşkın Haritası Yok ki Define Avcılarına Başvurasın….AŞK Aramayla Bulunur değilki;Siparişini Yapasın.Aşk Nasip Îşidir Hesap İşi Değil ….AŞK Adayıştır Arayış Değil.Sen Adanmışsan Ve Bu Uğurda Yanmışsan AŞK Zaten Gelir Seni Bulur..!!!

   
 2. neslihan

  merhaba murat bey. paylaşımlarınız insanı aşkın derinliklerine çekiyor. sizde uygun görürseniz sizinle tanışmak istiyorum.

   
 3. AsmiN

  Şimdiler de ”Gönlüm Sükût-u Ezber Eyledi…!”
  Ve sükut; tefekküre duran derviş gibi narin…
  Sızı ince, yara derin …‎”Ey Yâr! Ey gönlümün sol yarısı! Aklıma koydum seni aklım almadı, yüreğime bıraktım sana doymadı.. Aklımla yüregimi birleştirdim; bu sefer de can dayanmadı! ..

   
 4. omer soysal

  aşkı tattıgızaman insan.bence bunları hisseder öncelikle
  tabiki bunları kendi hislerim olarak anlatıyorum
  yani aşıkı böyle hissettim
  önce ağzının tadı değişir acı ve tatlı tadlar dan başlar
  sonran vucudundaki enerji değişimi başlar aşkında ayrılık varsa dizleri tutmaz olur ama umut varsa ferhat olur dağları deler
  sonra tum tabiat gözünün önunde agır bir şekilde hareket edip degişmeye başlar içinde şefkat ve merhamet denizi çalkalanıp durur volkanlardaki fokurdayan ateşi hisseder ayrılık ihtimali her aklına geldiğinde zelzele çıkmış gibi başı döner
  okudugu her kitapta . dinledigi her şarkıda .yazılan her şiirde garibim kendinden bir pay çıkartır
  murat bey yaptıgınız bu site çok ğüzel çok beyendim allah razı olsun senden . mevlana ve şemsi ararken sitenizi buldum ve aradıgımıda bu sitede buldum “Çalınan her kapı hemen açılsaydı; ümidin, sabrın ve isteğin derecesi anlaşılmazdı.”

  Mevlana C.Rumi

   

Yorum Yapın

Bu yazı 69.082 kez görüntülenmiştir
Copyright © 2011 – 2014. Powered by Murat Hanay. Tüm hakları saklıdır.
Bu sitede yer alan eserlerin telif hakları eser sahiplerinin kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Bu site hiç bir şekilde kâr amacı gütmemekte olup, yer alan tüm içerikler yalnızca bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Bir eserin veya yasal temsilcisinin istekte bulunması halinde, kendisine ait eserlerin siteden 24 saat içinde yayından kaldırılması garanti edilir.